Egzamin dyplomowy
Co jest warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego?
Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego jest:
1) uzyskanie przewidzianych programem studiów:zaliczeń z wszystkich przedmiotów lub praktyk zawodowych (jeśli wymagane są przed egzaminem dyplomowym)
- wymaganej liczby punktów ECTS, określonej dla kierunku i poziomu studiów,
2) uzyskanie pozytywnej oceny z pracy dyplomowej, jeżeli wymaga tego kierunek studiów.
Kiedy może odbyć się egzamin dyplomowy?
Egzamin dyplomowy odbywa się w terminie ustalonym przez Dziekana, jednak nie później niż do 30 września danego roku akademickiego. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek promotora lub studenta Dziekan może ustalić inny termin egzaminu dyplomowego.
Czy w egzaminie dyplomowym może uczestniczyć osoba trzecia?
Egzamin ma charakter zamknięty, jednak na wniosek studenta lub promotora złożony do Dziekana nie później niż 7 dni przed terminem egzaminu może mieć charakter otwarty. Wówczas w takim egzaminie mogą wziąć udział osoby wskazane przez studenta lub promotora.
Jak wygląda egzamin dyplomowy?
- na studiach pierwszego stopnia: Dziekan, Prodziekan lub nauczyciel akademicki zatrudniony w danym Wydziale w stopniu co najmniej doktora – jak przewodniczący oraz promotor i recenzent;
- na studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich - Dziekan, Prodziekan lub nauczyciel akademicki zatrudniony w danym Wydziale w stopniu co najmniej doktora habilitowanego – jako przewodniczący oraz promotor i recenzent;
- Na wniosek studenta złożonego najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem egzaminu, na egzaminie może być obecny przedstawiciel Samorządu Studentów.
Co w przypadku uzyskania negatywnej oceny z egzaminu dyplomowego?
W takim przypadku Dziekan wyznacza drugi termin egzaminu, jako ostateczny. W przypadku niezdania egzaminu w drugim terminie, Dziekan może wyrazić zgodę na powtarzanie semestru/roku.