Sukces piłkarzy nożnych UMW

Reprezentacja UMW w piłce nożnej mężczyzn zajęła drugie miejsce w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych, zdobywając jednocześnie srebrny medal. Serdecznie gratulujemy!

Studenci UMW w dniach 26-29.05.2022 r. wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w piłce nożnej mężczyzn. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem. W rozgrywkach wzięło udział dziewięć zespołów uczelni medycznych z całej Polski. UMW reprezentował zespół siedemnastu zawodników w składzie:

17. Maciej Świędrych

W fazie grupowej turnieju zespół wygrał dwa z trzech meczów, co pozwoliło na awans do fazy finałowej, w której nasi studenci zostali pokonani jedynie w finale rozgrywek przez uczelnię z Bydgoszczy. W konsekwencji reprezentacja sekcji piłki nożnej UMW, której opiekunem i trenerem jest Adrian Drożdżowski, zajęła drugie miejsce. Ponadto nagrodą indywidualną i tytułem najlepszego bramkarza uhonorowano Szymona Gąszczyka.